aslhnky

Status is not quo ! Futurist Blog
Recent Tweets @aslhnky
Posts tagged "apple"

OMG I’m releived that we don’t anymore need rumours of iPhone 7, Apple to be worth 1 Billion USD !

Paul Higgins: I find this a bit of a ridiculous prediction characteristic of pure trend extrapolation although it is qualified. Lots of roadblocks and disruptions that could derail Apple. Just look back at a lot of other failed predictions, especially grandiose ones.

If Apple continues on its current trajectory, something remarkable might happen on April 9, 2015, at around 11 a.m.

That is, statisticians and investors I’ve spoken with say, a conservative estimate of when Apple could become the first company ever to be valued at $1 trillion. (Yes, you read that correctly: the number one, followed by 12 zeros.)

Other analysts are making even more aggressive estimates for the company’s value, which, as of Friday, was $656 billion. Those people put the trillion-dollar mark at less than a year from now: Aug. 16, 2013.

…“Apple has 435 million customers based on the number of credit cards in iTunes. That’s 6 percent of the world’s population. It’s not a stretch to say it can get to 10 or 12 percent of the world’s population.” (Before we go any further, stop and reflect on the power that gives Apple.)

Even if Apple didn’t enter any new product categories, it could reach $1 trillion by doubling its sales. That’s hard for a big company, but in many respects, it is already happening.

(via emergentfutures)

parislemon:

Matthew Lynn, January 14, 2007:

To its many fans, Apple is more of a religious cult than a company. An iToaster that downloads music while toasting bread would probably get the same kind of worldwide attention.

And:

Don’t let that fool you into thinking that it matters. The big competitors in the mobile-phone industry such as Nokia Oyj and Motorola Inc. won’t be whispering nervously into their clamshells over a new threat to their business.

And:

First, Apple is late to this party. The company didn’t invent the personal computer or MP3 player, but it was among the pioneers of both products. Yet there is no shortage of phones out there. There are already big companies that dominate the space, all of whom will defend their turf. That means Apple will have to fight hard for every sale.

And:

Yet Apple has never been good at working with other companies. If it knew how to do that, it would be Microsoft Corp.

And:

Lastly, the iPhone is a defensive product. It is mainly designed to protect the iPod, which is coming under attack from mobile manufacturers adding music players to their handsets.

And:

It won’t come from the iPhone. Apple will sell a few to its fans, but the iPhone won’t make a long-term mark on the industry.

Nailed it.

I mean…

I’m absolutely flabbergasted. Where to begin? Nokia Oyj?!

Hindsight is 20/20 and all that. But come on. What a huge jackass. If he had said the exact opposite of everything he said, he would have been much closer to the truth than he was.

[thanks Tobin]

Your Privacy Matters To Us But Beware That Our Love is Conditional !

Siz rahatsız olmuyor musunuz? Google, facebook, twitter ve i-tunes en çok kullandığımız sosyal ağlar. Her birinde biriken onlarca bireysel veri. Resimler, mesajlar, içerikler, yorumlar, beğenmeler derken bunların tamamı kişisel , bize ait ve özel. Zaman zaman sildiğim dijital anılarımın akibetini çokça merak etmekle beraber yapabilecek hiçbirşey olmadığınında farkındayım. Sundukları hizmeti kullanıyorum ve kullanmaktan vazgeçmemi sağlayacak bir alternatifim yok. Diğer bir deyişle bu 4 büyüğün karşısında çaresiz ve eziğim !

Her birinin sayfalar dolusu adeta kimse okumasın diye hazırlanmış kullanıcı sözleşmeleri var. Bunları kim okur ki ? Ya da okusa ve itiraz etse ne değişecek ? Ortalamada 47 sayfadan ve 3294 kelimeden oluşan bu sözleşmeleri okumak için bir kez gayret ettim ve bir daha teşebbüs etmeye dahi kalkmadım. Tıpkı bankaların kredi sözleşmeleri gibi. Ama çok şükür bankaları denetleyen kurumlar varda artık eskisi gibi canlarının istediğini yapamıyorlar. Şikayetleriniz bu kurumlar tarafından dikkate alınıyor. Gerçi düzeltmek zaman alsa da bürokrasidir deyip çaresizliğimize çare bulunacak günü umutla bekliyoruz. Ama bu karşımızdakiler ne banka ne de başka bir şey. Bir denetleyen var mı yok mu bilmiyorum. Örneğin Fransız Parlementosu aylar evvel Google’a sözleşme değişikliği ile ilgili sorulardan oluşan bir davetiye göndermiş. Google tenezzül edip cevap bile vermemiş.

Benim okumaya üşendiğim sözleşmeleri birileri okumuş ve aşağıdaki infografiği hazırlamış. Özetle durum en az tahmin ettiğim kadar kötü. Üç ana başlık mercek altına alınmış ;

1- Gizlilik ; Bütün verinizi bizimle paylaşın, hatta telefonunuzdakileri ve konumunuzu bile. Biz verinizi kullanabilir ve satarız ona göre. Dahası buradaki paylaşımlarınız yetmez sizi tarayıcınızdanda takip ederiz. Canımız istersede bu hesabı kapatırız.
2-İçerik ; Burada paylaştığınız içerik bizimdir. Satarızda , silerizde !
3-Değişiklikler ; Canımız istediği zaman istediğimiz değişikliği yaparız. Size sormaya lüzum görmüyoruz. Bu değişikliklerimizi takip edeceğiniz bir arşivide canımız isterse oluştururuz istemez ise oluşturmayız.

Keyfiyet bizim değil mi?

Saygılarımızla,
Müdüriyet.

Browse more infographics.

chipotle:

In a comment on my last post, Paul Boon suggests:

Ads? Google’s recent moves indicate that they finally understand where they should be competing with Apple and Amazon: content.

And, “Caterpillar Cowboy” commented something similar via MG Siegler’s reblogging:

What makes you think…

Apple’s market cap now is greater than the entire US retail sector ! Being highly dependent on ipad and iphone , isn’t it a risk ?

Bir bumads advertorial içeriğidir.                                     

Eğer bir Mac satın alma hedefiniz varsa şimdi tam zamanı… Şu günlerde yetkili Apple mağazalarının yapmış olduğu önemli bir kampanya var. Bu kampanya, aslında mağaza mağaza dolaşmayı sevmeyen beni bile harekete geçirdi.

Eğer ki hem evinize bir iMac, hem de kendinize bir iPad2 almak istiyor fakat bütçeniz nedeniyle bunu gerçekleştiremiyorsanız bu kampanya tam size göre. 15 Şubat’a kadar süren Mac       kampanyası sayesinde bilgisayar için ayırdığınız para ile hem istediğiniz özelliklerde bir iMac, hem de fiyat avantajı nedeniyle artan bütçeniz sayesinde ne zamandır almak istediğiniz iPad 2’yi satın alabilirsiniz.

Ayrıca 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgiliniz için bir sürpriz yapma planınız varsa yine bu kampanya tam size göre…

Bu nedenle kampanya hakkında bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü 15 Şubat’a kadar geçerli olan kampanyada iMac, MacBook Pro ve MacBook Air için 563 TL’ye varan cazip fiyat indirimleri söz konusu…

Örneğin, hafifliği ve şıklığı ile kadınlar için en güzel bilgisayar olduğunu düşündüğüm Ultrabook’un yaratıcısı MacBook Air’ı bu kampanyada KDV dahil 2 bin 762 TL yerine 2 bin 490 TL’ya satın almanız mümkün.. MacBook Air’de 272 TL olan fiyat avantajı, ürünler arasındaki fiyat farkına bağlı olarak MacBook Pro’da 390 TL’yi, kampanyanın en cazip ürünü iMac’de ise 963 TL’yi buluyor. Son yıllarda Apple ana distribütorü Bilkom’un Mac ve iPad ürünlerini çok iyi rakamlara çektiğini biliyorum. Ama mağazaların bu çalışması, Mac aşkımı daha da kabartıyor.

Unutmayın bu özel ürünler için kampanya 15 Şubat 2012 tarihine kadar ve yetkili Apple mağazalarında geçerli.

http://www.bilkom.com.tr/tr/yetkili-saticilar/apple/apple-magazalari/

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Apple ilk defa bu konuda hezimet yaşıyor.Motorola ise önemli bir avantaj kazandı öyleki uluslararası bazda pek çok yerde apple e ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Peki Motorola kimin ? Google !! Takibe devam.

Master Yoda wonders ;

mımm Ipad3 will 2012 be the year ?

Source: google.com.tr via Aslihan on Pinterest